Personal




Expeditionen är öppen helgfri måndag, tisdag, torsdag och fredag kl 09.00-12.00 och onsdagar kl 13.00-15.00. 

Välkommen till Församlingscentrum, Annestorpsv. 1 !




















Anna Magnusson, Expeditionen
031-99 68 60
lindome.forsamling@svenskakyrkan.se 


Christina Ek-Sjösten, Kyrkokamrer
031-99 68 66
christina.ek-sjosten@svenskakyrkan.se
  















Maria Dahl, Expeditionen
031-99 68 60



Marie Wranggård, Kök
031-99 68 75


Barn och ungdom

 

Roland Dahl, Ungdomsledare
 031-99 68 74
roland.dahl@svenskakyrkan.se


 













Katarina Zackrisson, Öppna förskolan
 


Organist                                                                               Musiker

 

Ellen Finnilä Göranson, Organist
031-99 68 73

ellen.finnila.goranson@svenskakyrkan.se


Charlotte Edin, Musiker
0734-03 94 27

charlotte.edin@svenskakyrkan.se 


Vaktmästare

 

Camilla Kjellman, Förstevaktmästare
031-99 68 78
camilla.kjellman@svenskakyrkan.se
 

 














Dan Cook, vaktmästare
031-99 68 76




Lisette Skattberg, Vaktmästare 
031-99 68 79
 



















Mikael Long, Vaktmästare
031-99 68 77

Diakoner

 

Eva Martinsson, Diakon
031-99 68 67
eva.martinsson@svenskakyrkan.se
 

Ingela Skarin Håkansson
031-996863
ingela.skarin.hakansson@svenskakyrkan.se 



Präster

Ylva Leitzinger, kyrkoherde
031-99 68 62
ylva.leitzinger@svenskakyrkan.se

 

Martin Lokrantz
Komminister, Konfirmand och mission
031-99 68 72
martin.lokrantz@svenskakyrkan.se



Pehr Vitalis
Komminister, Barn och Familj
031-99 68 64
pehr.vitalis@svenskakyrkan.se

 

Staffan Tobjörk
präst, komminister
031-99 68 68
staffan.tobjork@svenskakyrkan.se
 

Andreas Thalenius
Komminister ungdom och skola
031-99 68 71
andreas.thalenius@svenskakyrkan.se
 

 




Cookies